Yoksa kanalıma hâlâ abone olmadınız mı?

14 Ocak 2020 itibariyle açılan kişisel Youtube kanalım için ilgi çekeceğini düşündüğüm başlıklarda içerik üretmeye devam ediyorum. Yoksa kanalıma hâlâ abone olmadınız mı? Bu yazı kişisel tecrübelerimi paylaşmak ve sizi ikna etmek için yazıldı 😉

“Merhaba, kanalıma hoş geldiniz” ifadesi bir Youtube videosunun açılış raconu haline geldi. Bir de kapanış raconu var, “Bu videomu beğendiyseniz…. abone olmayı unutmayın.”

İşin doğrusu ben pek böyle şeyleri seven birisi değilim. Hayatında ilk defa şehirli zengin çocuğu gören masum köylü kızı edasıyla poz verilerek oluşturulan kapak görselleri, yapmacık espriler… Maalesef hepsini tecrübe etmek zorunda kaldım.

Bu senenin Ocak ayında çıktığım bu yolu ve neler hedeflediğimi daha önce yayımladığım bir blog yazımda paylaşmıştım. Bu süreç içinde çeşitli deneyimler kazandım, sevdiğim dostlarımın, arkadaşlarım ve izleyicilerden gelen öneri ve eleştirileri dikkate aldım ve yolda bazı şeyleri değiştirdim. Her geçen gün yeni şeyler öğrenmek, bunları hayata geçirmek, öğrendiklerime rağmen aynı hataları yapmak bu işin hem keyifli hem ders veren noktaları.

Bugüne kadar en çok izlenen videolarda “Kriptoparalar ile nasıl zengin olunur?” açık ara önde. Normal bir durum, kim hızla zengin olmak istemez ki? 😉 Henüz izlemediyseniz buraya bırakalım.

https://www.youtube.com/watch?v=FbckpBw8cCA

Zengin olmaya giden dikenli yolların ardından en çok izlenen video ise “Bir Şahıs Şirketi Kurmak: Neden ve Nasıl?” Youtube’a gitmeye üşenirim derseniz, buyrun buradan izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=5037XAm5RT0

Bu süreç içinde videolarımı önce CC Media House stüdyosunda çekiyorduk ancak pandemi süreci başlayınca kesenin ağzını biraz açıp evde bu çekimleri yapmak için gerekli yatırımları yaptım. İş yatırım yapmakla keşke bitse! Her videoda yeni şeyler öğrenirken, kimi zaman öğrendiğim hataları tekrarlamak ne çok acı vereni oldu. Ama genel kanı doğru yolda olduğum. Daha iyisini yapmak için sürekli çaba içindeyim.

Bu vesileyle en son videomu da buraya ekleyerek bir hasbihal yazısını daha sonlandırayım. Unutmadan; “Yoksa kanalıma hâlâ abone olmadınız mı? 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=mgDVEND4isM

Originally published at https://ahmetusta.com.

--

--

Kaynağından alıcısına bilgi ulaştıran kişi. Faydalı ve güncel, içerik üreticisi.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Ahmet Usta

Kaynağından alıcısına bilgi ulaştıran kişi. Faydalı ve güncel, içerik üreticisi.